Nieuw voorlichtingscentrum Berkum Energie Neutraal

Nieuw voorlichtingscentrum Berkum Energie Neutraal

Sinds eind vorig jaar heeft Berkum Energie Neutraal (BEN) haar eigen plek! In het speciaal opgezette BEN-voorlichtingscentrum in de wijk Berkum werken alle projectpartners samen aan de verduurzaming van de wijk. Ook zijn er inloopspreekuren van energiecoaches die inwoners kunnen helpen met praktische vragen, hen kunnen koppelen aan inwoners die al meer ervaring hebben met verduurzamen of het helpen met subsidie linkjes. Ook is er 3 miljoen beschikbaar voor de wijk om verder te verduurzamen.

3 miljoen euro voor verduurzaming

Tijdens de feestelijke opening in december overhandigt wethouder Arjan Spaans een symbolische cheque van 3 miljoen euro aan Berkum voor verduurzaming van de wijk. Dit bedrag is door het Rijk beschikbaar gesteld vanuit het landelijke Programma Aardgasvrije Wijken. Wethouder Energietransitie Arjan Spaans: ‘Wanneer je met inwoners en woningbouwcorporaties als gelijkwaardig partner samenwerkt aan een project, is het belangrijk om ook als gemeente bereikbaar en benaderbaar te zijn. Daarom ben ik zo blij dat we als Berkum Energieneutraal dit centrum in gebruik kunnen nemen. Nu kunnen we de wijk nog beter ondersteunen in de weg naar energieneutraal. We willen graag leren van de lessen die we hier opdoen, om deze mee te nemen naar heel Zwolle. Er is immers nog veel werk te doen.’

Voorzitter Stichting Duurzaam Berkum, Ben Koopman: ‘De komende twee jaar worden echt spannend voor onze wijk. Er moet een nieuw wijkenergiesysteem worden gekozen, we willen een grote sprong maken in het aanjagen van de verduurzaming van onze woningen en we willen onze energiecoöperatie handen en voeten geven. Dit door te participeren in grootschalige duurzame energie-opwek. Er komt dus veel op onze bewoners af. Samen met hen blijven we werken aan onze duurzame toekomst. Daarom zijn we erg blij met de 3 miljoen euro subsidie voor verduurzaming van de woningen in onze wijk. En met het voorlichtingscentrum. Hier delen we de komende jaren, samen met de gemeente en de Berkumers, informatie, kennis en advies over hoe we met elkaar Berkum energieneutraal willen maken richting 2030. En hoe mooi is het dat de gemeente hier midden in de wijk samen met ons kantoor houdt!’

Lees verder op RTV focus Zwolle